Polskim producentem stopnic klinkierowych wytwarzanych metodą „ciągnioną”, dzięki której wyroby mają specyficzną strukturę, oraz wyjątkową trwałość. Wszystkie produkty firmy spełniają wymagania norm europejskich i znakowane są znakiem CE.

 

 

CRH plc jest obecny w Polsce od 1995 roku, a jednym z segmentów jego działania jest branża ceramiki budowlanej. CRH KLINKIER grupuje 4 należące do koncernu cegielnie – Patokę, Cerg, Gozdnicę oraz niemiecką cegielnię Oberlausitz. Dzięki wieloletniej tradycji cegielni na polskim rynku, a także dostępowi do najnowszych światowych technologii, produkty firmy CRH KLINKIER charakteryzują się najwyższą jakością i nowoczesnym stylem.

 

FIRMA LODE POLSKA jest w Polsce generalnym przedstawicielem Łotewskiej Fabryki Ceramiki Budowlanej. Fabryka eksportuje swoje wyroby miedzy innymi do Rosji, Danii, Szwecji, Finlandii i Niemiec, a od ponad 15 lat jej wyroby są znane i cenione również w Polsce. LODE jest także wiodącym producentem ceramicznego bruku klinkierowego o bardzo wysokich parametrach technicznych.