Do najważniejszych produktów firmy Xella należą beton komórkowy, cegły silikatowe i płyty gipsowo-włóknowe. Przedsiębiorstwo promuje swoje produkty pod takimi markami jak, SILKA dla cegieł silikatowych, YTONG dla betonu komórkowego i FERMACELL dla płyt gipsowo-włóknowych.

 

 

 Grupy producentów materiałów budowlanych  – CRH. Grupa Prefabet  S.A. z siedzibą w Świerżach Górnych koło Kozienic. Od lat w branży budowlanej uznawana jest za lidera w produkcji betonu komórkowego, o mocach produkcyjnych sięgających 1 ml m3 rocznie.

 

 

CEMEX jest globalnym liderem w branży materiałów budowlanych. W świecie stojącym wobec stale rosnącej potrzeby rozwoju budownictwa, pomagamy zaspokajać to zapotrzebowanie poprzez dostarczanie wysokiej jakości produktów i usług naszym klientom oraz naszym społecznościom na całym świecie.

 

 

Jako światowy lider w produkcji materiałów budowlanych Lafarge wydobywa z naturalnych surowców potencjał niezbędny do kształtowania otaczającej rzeczywistości. Stawiając sobie za cel dostarczanie innowacyjnych rozwiązań, Grupa wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, wykonawców, architektów i partnerów biznesowych.

 

Producent cegieł i bloczków wapienno-piaskowych czyli silikatów.  Stosowanych do budowy ścian konstrukcyjnych, działowych, międzymieszkaniowych nawet o podwyższonych wymaganiach akustycznych, ścian fundamentowych i piwnic, ścian elewacyjnych, warstw licowych oraz małej architektury.

 

 

Polskim producentem stopnic klinkierowych wytwarzanych metodą „ciągnioną”, dzięki której wyroby mają specyficzną strukturę, oraz wyjątkową trwałość. Wszystkie produkty firmy spełniają wymagania norm europejskich i znakowane są znakiem CE.

 

 

CRH plc jest obecny w Polsce od 1995 roku, a jednym z segmentów jego działania jest branża ceramiki budowlanej. CRH KLINKIER grupuje 4 należące do koncernu cegielnie – Patokę, Cerg, Gozdnicę oraz niemiecką cegielnię Oberlausitz. Dzięki wieloletniej tradycji cegielni na polskim rynku, a także dostępowi do najnowszych światowych technologii, produkty firmy CRH KLINKIER charakteryzują się najwyższą jakością i nowoczesnym stylem.

 

FIRMA LODE POLSKA jest w Polsce generalnym przedstawicielem Łotewskiej Fabryki Ceramiki Budowlanej. Fabryka eksportuje swoje wyroby miedzy innymi do Rosji, Danii, Szwecji, Finlandii i Niemiec, a od ponad 15 lat jej wyroby są znane i cenione również w Polsce. LODE jest także wiodącym producentem ceramicznego bruku klinkierowego o bardzo wysokich parametrach technicznych.

 

ISOVER to marka materiałów izolacyjnych, która wraz z Rigips, Weber, Ecophon wchodzi w skład oferty produktów budowlanych firmy Saint-Gobain Construction Products Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach należącą do Grupy Saint- Gobain.

 

 

ROCKWOOL Polska Sp. z o.o. należy do Grupy ROCKWOOL – światowego lidera w produkcji skalnej wełny mineralnej – dostawcy produktów, systemów i rozwiązań służących poprawie efektywności energetycznej, akustyki i bezpieczeństwa pożarowego obiektów budowlanych.

 

 

Grupa SCHWENK ma już ponad 160 lat i jest jednym z najbardziej doświadczonych producentów materiałów budowlanych, o ugruntowanej pozycji na europejskim rynku. Jedną z jej części jest SCHWENK Dämmtechnik, do którego należy powstały w 1991 roku Styropol Sp. z o.o. W celu zapewnienia najlepszego poziomu obsługi klientów w Polsce, została podjęta decyzja o utworzeniu nowej spółki SCHWENK Insulation Sp. z o.o.

 

Produkty ISOROC, dzięki swojej wysokiej izolacyjności cieplnej, dobrej izolacyjności akustycznej i wysokiej ognioodporności, przyczyniają się nieodzownie do oszczędzania energii i stwarzania przyjemnego klimatu w pomieszczeniach, zapewniają jednocześnie bezpieczeństwo pożarowe oraz podnoszą komfort życia. Znak CE dla wszystkich produktów oraz certyfikacja systemu jakości zgodnie z wymaganiami normy ISO 9001:2000 gwarantują stałą, wysoką jakość.

 

Firma Styropmin zajmuje się produkcją i sprzedażą płyt styropianowych wykorzystywanych w różnych gałęziach i sektorach budownictwa. Dzięki doświadczeniu, które Styropmin zdobył podczas 18 lat swojego istnienia, ciągłemu rozwojowi oraz konsekwencji w działaniu, plasuje się na dzień dzisiejszy  w czołówce największych producentów styropianu w Polsce.

 

Firma od początku swojej działalności produkuje materiały hydroizolacyjne o nazwie handlowej IZOLBET®, stosowanych w budownictwie – jest obecnie liderem rynku w tym segmencie. Posiada w swojej ofercie produkty na bazie rozpuszczalników organicznych oraz ekologiczne na bazie wody, do hydroizolacji betonów i tynków, konserwacji i przyklejania pap oraz smołę i lepiki na gorąco.

 

Jarocińska IZOLACJA jest firmą o ugruntowanej pozycji rynkowej. Posiada rozbudowaną sieć dystrybucji opartą na hurtowniach materiałów budowlanych i umowy o współpracy z większymi przedsiębiorstwami budowlanymi z Wielkopolski. Spółka jest również dostawcą wyrobów izolacyjnych do sieci handlowych: CASTORAMA i BRICOMARCHE.

 

Papy produkowane są na bardzo nowoczesnej linii technologicznej zakupionej w niemieckiej firmie M&A Erbach GmbH Reiser Technologies. Nowoczesność linii technologicznej oraz zastosowanie w produkcji pap zgrzewalnych sprawdzonej technologii W.Quandt – niemieckiej firmy ze 140-letnim doświadczeniem, z którą IZOLMAT współpracuje od wielu lat, pozwala na produkcję pap zgrzewalnych o najwyższej jakości.

 

Firma Coval posiada w swojej ofercie narzędzia, klucze, szczypce, młotki, siekiery, kanister, kanistry. Narzędzia budowlane, ręczne, ogrodnicze, stolarskie, drabiny. Wszystkie narzędzia objęte są gwarancją producenta.

 

 

Comensal zajmuje się produkcją ręcznych narzędzi budowlanych. Została założona w 1990 roku przez braci Piotra i Przemysława Nejno. Specjalizujemy się w produkcji ręcznych narzędzi budowlanych wykorzystywanych do prac wykończeniowych, glazurniczych, tynkarski oraz malarskich.

 

 

W swojej ofercie proponujemy sprzedaż węgla.

 

 

 

 

Prowadzimy sprzedaż Ekogroszku – jest to paliwo stałe produkowane na bazie węgla kamiennego przeznaczone do wytwarzania energii cieplnej w nisko emisyjnych piecach z podajnikiem retortowym.

 

 

Pelet jest wydajnym, ekologicznym i odnawialnym paliwem w postaci granulatu z trocin drzewnych, powszechnie używanym w Europie.

 

 

 

Firma MAJSTER-POL Kosińscy Spółka Jawna powstała w 1998 roku, a podstawą jej działalności w pierwszych latach były usługi w zakresie termorenowacji budynków metodą lekką mokrą. Okres ten stał się dla naszej firmy etapem zdobywania doświadczenia natury wykonawczej oraz możliwością porównania i sprawdzenia w praktyce występujących na rynku systemów dociepleń.

 

Grupa ALPOL jest producentem wysokiej jakości produktów chemii budowlanej oraz wapna hydratyzowanego. Firmę tworzą doświadczeni i kompetentni ludzie. Nasze atuty to elastyczność w myśleniu i działaniu, zapał i inwencja w pracy.

 

 

Założona w 1988 roku  firma LAKMA jest przedsiębiorstwem wyspecjalizowanym w kilku sektorach biznesowych: szeroko rozumianej chemii budowlanej, systemów dociepleń, chemii gospodarczej oraz chemii profesjonalnej , działającym na terenie Polski oraz krajów Unii Europejskiej.

 

 

Firma Braas dostarcza najwyższej jakości dachówki cementowe Braas, ceramiczne RuppCeramika, jak również akcesoria dachowe oraz systemy rynnowe. Dachówka cementowa Braas obejmuje sześć modeli dachówek, które wyróżniają się niezwykłą trwałością, jak również posiadają bogate walory estetyczne. Szeroki wybór kolorów oraz kształtów dachówek Braas pozwala stworzyć wiele aranżacji w różnych stylach architektonicznych.

 

Prodach to kompletne systemy dachowe oparte na dwóch modelach dachówek podstawowych: podwójnej esówce i podwójnej rzymskiej. Dachówki oferowane są w 5 kolorach podstawowych i 2 specjalnych, na zamówienie. Jakość dachówek potwierdzona jest Certyfikatami Zgodności z Polską Normą oraz udzielaną przez Producenta 30-letnią, imienną gwarancją.

 

Balex Metal jest jednym z największych producentów materiałów budowlanych ze stali w Polsce. Oferujemy kompletne rozwiązania i systemy dla budownictwa mieszkaniowego, budownictwa dla firm i budownictwa rolniczego.

 

 

Bogata i różnorodna oferta firmy Gutta Polska obejmuje przede wszystkim zaawansowane technologicznie pokrycia dachowe – płyty bitumiczne, gont bitumiczny. Naszą specjalnością jest także izolacja fundamentów, posiadamy więc szeroką gamę materiałów izolacyjnych: folii fundamentowych, dachowych paroprzepuszczalnych i paroizolacyjnych.

 

Spółka TONDACH Česká republika s. r. o. z nawiązką spełnia ustawowe warunki gwarancji, że przez podany powyżej okres, pod warunkiem należytego użytkowania dachówki TONDACH będzie ona bez wad materiału i będzie miała właściwości spełniające wymagania PN EN 1304.

 

 

Marka IVT oferuje produkty, które można podzielić na produkty do dachów spadzistych, technika montażu i mocowań do dachów i ścian oraz produkty do dachów płaskich.

 

 

 

Firma Jurex jest pionierem na rynku budowlanym gdzie kluczowym produktem są rynny.

 

 

 

Soudal jest największym na świecie producentem pianek montażowych, oraz czołowym dostawcą mas uszczelniających, klejów i wyrobów chemii dekarskiej dla odbiorców profesjonalnych i użytkowników indywidualnych. Belgijski koncern działa od ponad 45 lat, posiada biura handlowe i sieć wyspecjalizowanych dilerów w ponad 100 krajach na 6 kontynentach.

 

Firma FAKRO to prywatna firma rodzinna, która powstała w 1991 roku. Jest najbardziej dynamiczną i najszybciej rozwijającą się firmą w branży okien dachowych na świecie. Przez kilkanaście lat z małej rodzinnej firmy rozwinęła się w międzynarodową korporację. Naszym celem jest dostarczanie najwyższej jakości produktów związanych z poddaszem, spełniających oczekiwania klientów na całym świecie.

OKPOL powstał w 1991 roku i jest w 100% firmą z polskim kapitałem. Podstawowa działalność to produkcja i sprzedaż okien do poddaszy wraz z akcesoriami oraz wyłazów kominiarskich. Wyroby OKPOL są trwałe, niezawodne i łatwe w obsłudze, czego dowodem jest zadowolenie klientów, potwierdzone przyznaniem brązowego godła ogólnopolskiego konkursu “LAUR KLIENTA” 2009 w kategorii okna dachowe.

 

Dobroplast Fabryka Okien i Drzwi, to ponad trzydzieści linii produkcyjnych wyposażonych w najnowocześniejsze maszyny renomowanych firm: niemieckiej ROTOX i FIMTEC oraz austriackiej LISEC, a także w najwyższej klasy narzędzia ekstruzyjne austriackiego producenta Gruber & Co Group.

 

 

Wyroby firmy LEGBUD produkowane są w sposób profesjonalny, co umożliwia zastosowanie nowoczesnego parku maszynowego ciągłe rozszerzanego o nowe urządzenia oraz technologie. Podyktowane jest to coraz większymi wymaganiami technicznymi produktów oraz potrzebami rynku i trendów na nim panujących, dlatego wszystkie nasze wyroby produkowane są zgodnie z normami bezpieczeństwa, a ich jakość jest potwierdzona znakiem CE.

 

ERKADO jest producentem drzwi zewnętrznych i wewnętrznych.To również nazwa handlowa, którą od 2010 roku objęliśmy naszą działalność detaliczną, hurtową i eksportową. Wraz z jubileuszem 35. lecia istnienia Zakładu Stolarskiego Zbigniew Kozłowski jak również jego nieustanną rozbudową i ciągłym rozwojem, nowa marka ERKADO wpisuje się jako lider w produkcji drzwi o wysokiej jakości za rozsądną cenę.

 

W branży sztukatorskiej działamy od 2005 roku, poznając jej tajniki i zasady w 2008 roku postanowiliśmy otworzyć własną firmę Nord Gips. Od tego czasu rozwinęliśmy produkcję ciągle wprowadzając nowe produkty a także sieć dystrybucji na polskim i europejskim rynku (Niemcy, Austria, Szwajcaria, Dania). Współpraca z polskimi i niemiecką firmą Reziso-Handel GmbH pozwoliła nam zdobyć doświadczenie w tym kierunku.

 

Firma Wkręt-Met powstała w roku 1990 jako kontynuacja rodzinnych tradycji produkcyjnych, sięgających roku 1978, kiedy to rozpoczęła działalność firma zajmująca się produkcją elementów z tworzyw sztucznych. Początkowo był to niewielki zakład mieszczący się na 300 m2, z kilkoma maszynami produkcyjnymi oraz niewielkim zapleczem magazynowym.

 

Firma Knauf to znany w Polsce i na świecie producent materiałów budowlanych, powstających głównie z gipsu. Systemy suchej zabudowy wnętrz na bazie płyty gipsowo-kartonowej, gipsowo-włóknowej Vidiwall, a także cementowej Aquapanel, tynki gipsowe, masy szpachlowe, wylewki i produkty chemii budowlanej pozwalają na wykończenie domu od piwnicy aż po dach.

 

Zakłady Ceramiczne „Bolesławiec” posiadają w swojej propozycji wkłady kominowe uniwersalnego zastosowania, systemy kominowe: kompletne zestawy do budowy kominów obejmujące m.in. wkłady kominowe, pustaki, izolację termiczną, półrury, wykorzystywane w rolnictwie jako żłoby. Produkty spełniają wymagania norm europejskich EN 1457 i EN 1443 i są oznaczone znakiem CE.

 

Produkty marki Cekol produkowane są przez gdańską firmę Cedat Sp. z o. o. Historia firmy rozpoczęła się w 1991 roku od produkcji jednych z pierwszych na polskim rynku profesjonalnych zapraw klejących, a dopiero 2 lata później rozpoczęto produkcję Białej Masy Szpachlowej Cekol C-45, która w krótkim czasie stała się prawdziwym hitem rynkowym i zyskała ogromną popularność wśród klientów.

 

Franspol rozpoczął działalność w 1992 roku od produkcji gładzi i gipsów szpachlowych. Niezawodność oraz wysoka jakość oferowanych wyrobów szybko zyskały uznanie klientów. Dzięki wiedzy, pasji i ciężkiej pracy jesteśmy w czołówce najbardziej cenionych producentów chemii budowlanej w Polsce.

 

 

Mapei Polska jest częścią Grupy Mapei – światowego lidera w produkcji klejów i produktów chemicznych dla budownictwa. Polski oddział Grupy powstał w 2001 roku . W kwietniu 2003 roku uruchomiono fabrykę w Gliwicach, która w ciągu następnych czterech lat podwoiła moce produkcyjne i obecnie jest w stanie wytworzyć ponad 250 000 ton klejów oraz 20 000 ton fug rocznie, wysyłając w Polskę do 150 tirów towaru dziennie.

 

„ABW SUPERBRUK” Sp. z o.o.jest firmą o wieloletnim doświadczeniu w branży związanej z drogownictwem. Od 1992 roku zajmuje się produkcją betonowych elementów wibroprasowanych, a od 1995 roku wykonuje nawierzchnie drogowe z materiałów własnej produkcji.

 

 

Firma Wienerberger od lat nieprzerwanie utrzymuje pozycję największego producenta ceramiki budowlanej na świecie. W Polsce istnieje od 1995 roku.

 

 

 

Wyroby ALTRAD SPOMASZ cechuje wysoka jakość i estetyka. Firma oferuje obecnie szeroki zakres produktów dla różnych rynków a mianowicie: betoniarki wolnospadowe o pojemności zasypowej od 40 do 250 dm3, zagęszczarki do gruntu, ubijaki wibracyjne oraz na żądanie oferujemy również usługi w zakresie możliwości technologicznych zakładu.